Organization Calendar (Central Perth Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevDec 09, 2018-Dec 22, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12Dec 13Dec 14Dec 15
Midget Girls 'C’ - St. Thomas Panthers Tournament
Atom Girls 'C' - Pink on the Rink
Bantam Girls 'C' - Panthers on the Prowl Tournament
Midget Girls 'C’
1:00 PM
@ Kincardine
All Teams
1:00 PM-5:30 PM
No Ice, Sr Drives Game
Bantam Girls 'C'
2:00 PM
@ Lambton Shores
Bantam Girls HL
5:00 PM
@ Cambridge Roadrunners 3
Hespeler (1) [BLL12]
PeeWee Rep
5:30 PM
vs. Mt. Forest Rams
PERC [PR-3-16]
Midget Girls HL
6:00 PM
@ Cambridge Roadrunners
Hespeler (1) [MLL016]
Midget Girls 'C’
6:15 PM
@ BAD
Novice LL
6:45 PM
@ Mitchell Meteors 2
Mitchell Arena [LLN-CS-62]
PeeWee Rep
5:30 PM
@ Seaforth Stars
Bantam LL
7:00 PM
vs. Listowel Cyclones
PERC [LLB-S-033]
Atom Rep
7:00 PM
@ Seaforth Stars
Seaforth Arena [AR-2-35]
Midget LL
8:00 PM
@ Seaforth Stars
Seaforth Arena [LLM-S-104]
PeeWee LL
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Midget LL
7:40 PM
@ Minto Mad Dogs
Palmerston Arena [LLM-S-067]
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Midget Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget Girls 'C’
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM
@ Blyth-Brussels Crusaders
Brussels [BR-B-05]
Midget Rep
9:00 PM
@ Blyth-Brussels Crusaders AE
Brussels [MR-C-11]
Mite
5:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Girls 'C'
6:00 PM
@ Upper Maitland
Novice Rep
6:30 PM
@ Minto Mad Dogs
Bantam Girls 'C'
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
8:30 PM
@ South Bruce Blades
Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Novice LL
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM
@ Arthur Vipers
Arthur [LLB-S-005]
PeeWee Rep
7:30 PM
vs. Seaforth Stars
PeeWee LL
7:30 PM
vs. Seaforth Stars
All Teams
7:30 PM-9:30 PM
No Ice
Midget Girls HL
8:00 PM
@ Wilmot Wolverines 1
Midget LL
8:30 PM
@ Arthur Vipers
Arthur [LLM-S-001]
Mite
8:00 AM-8:50 AM
6yr Blue & White
PeeWee Rep
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Mite
9:00 AM-9:50 AM
5yr Blue & white
Novice Rep
9:00 AM
vs. Goderich Sailors
Pre-Mite
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Atom Rep
10:00 AM
vs. Wingham Ironmen
Novice LL
11:00 AM
vs. Listowel Cyclones White
PERC [LLN-CS-11]
Atom LL
11:00 AM
vs. Minto Mad Dogs
Atom Girls 'C'
1:00 PM
@ Saugeen Shores Storm C
Southampton [ARC34]
Bantam Girls HL
7:30 PM
@ Waterloo Ravens #1
Rec Complex [BLL64]
Midget Girls HL
9:00 PM
@ Grand River Mustangs 2
Grand Valley [MLL032]
Dec 16Dec 17Dec 18Dec 19Dec 20Dec 21Dec 22
PeeWee LL - Arthur Tournament
PeeWee LL
9:00 AM
vs. Beeton
Midget Girls 'C’
1:00 PM
vs. Kincardine Kinucks C
PERC [MR32]
Bantam Girls 'C'
2:15 PM
vs. Kincardine Kinucks C
PERC [BR44]
Atom Rep
2:15 PM
@ South Bruce Blades
Atom Girls 'C'
2:45 PM
@ Owen Sound Ice Hawks C
Bantam Girls HL
3:30 PM-4:20 PM
Practice
Midget Girls HL
4:30 PM-5:20 PM
Practice
PeeWee Rep
5:30 PM
vs. Goderich Sailors
PERC [PR-3-11]
Midget LL
5:45 PM
@ Mt. Forest Rams 1
Bantam Rep
7:00 PM
@ Hanover Falcons
Atom Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM
vs. Goderich Sailors
PERC [LLB-S-034]
Midget LL
8:30 PM
vs. Mt. Forest Rams 2
PERC [LLM-S-023]
PeeWee LL
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Midget Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget Girls 'C’
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM
vs. Hanover Falcons AE
Mite
5:00 PM-6:20 PM
Practice
Atom Girls 'C'
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Bantam LL
6:30 PM
@ Listowel Cyclones
Steve Kerr Complex [LLB-S-070]
Bantam Girls 'C'
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam Rep
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Novice LL
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LL
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-6:50 PM
Practice
PeeWee Rep
6:30 PM
@ Huron-Bruce Blizzard
Lucknow Arena [PR-3-37]
Atom Girls 'C'
6:30 PM
vs. TCDMHA Rebels C
Bantam Rep
7:00 PM
vs. South Bruce Blades
PERC [BR-B-12]
Bantam Rep
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Bantam Girls 'C'
7:30 PM
@ Wingham Ironmen C
Wingham [BR47]
PeeWee LL
7:30 PM
vs. Mt. Forest Rams
Midget Rep
8:30 PM
vs. Drayton Defenders
PERC [MR-C-19]
PeeWee Rep
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Mite
8:00 AM-8:50 AM
6yr Blue
Bantam Girls HL
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Mite
9:00 AM-9:50 AM
5yr Blue & 6yr Blue
Mite
9:00 AM
@ Seaforth Stars
Pre-Mite
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Atom Rep
10:00 AM
vs. Seaforth Stars
Midget Girls 'C’
10:00 AM
@ TCDMHA Rebels C
Markdale [MR37]
Novice LL
11:00 AM
vs. BCH Ice Dogs
PERC [LLN-CS-14]
Atom LL
1:00 PM
@ Listowel Cyclones Black
Novice Rep
2:00 PM
@ Wingham Ironmen
Wingham [NR-R-76]
PeeWee LL
4:00 PM
@ Goderich Sailors 2 Scotiabank
Goderich MRC [LLP-SC-22]
Midget LL
6:30 PM
@ Blyth-Brussels Crusaders
Brussels [LLM-S-019]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
View AllOur Sponsors
  • AW Millwrights Ltd
  • Atwood Lions
  • Terry Brown Carpentry
    
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from centralperthminorhockey.ca on Thursday, December 13, 2018 at 7:11 AM